Neohodnoceno

Rodičovský balíček - dvě rodičovské knihy zvýhodněně

Dvě knihy o rodičovských zranění ve zvýhodněném balíčku!

Skladem
Kód: 65
590 Kč
Kategorie: Knihy

Temné matky a jejich dcery i První muž, který mě zradil, v jednom balíčku

Je s podivem, kolik jich je. Žen, které mají špatný vztah s matkou. Ještě podivnější je, že o něm nemluví. Jako by za tohle přiznání očekávaly pokárání nebo rovnou trest. Samy už jsou často matkami, mají úspěšné kariéry, jsou krásné, milé, schopné, vtipné a inteligentní. Jenže zvláštním způsobem nejisté. Jako by jim chyběly kořeny.

Místo mateřské lásky se jim totiž dostalo mateřského zranění. I my, autorky této knihy, s ním máme zkušenost. I ono se stalo motivací k jejímu sepsání. Mapujeme v ní vztahy mezi temnými matkami a jejich dcerami. Když nám dcery vyprávěly své příběhy, bylo znát, že se noří do hlubin, kam se běžně nechodí. Často tvrdily, že je máma měla ráda, a potom prozradily, jak taková láska vypadala.

Přiznat si, že mateřské srdce zůstalo zavřené anebo pokřivené, je i pro dospělou dceru smutné a traumatizující. Když jsme příběhy sepsaly a poslaly těm ženám k přečtení, přišly leckdy na řadu i slzy. Strhané závoje a milosrdné masky jejich života byly pryč, zbyla syrová realita, která je někdy znovu vyděsila.

Dopad nefunkčního vztahu s otcem bývá pro ženu tíživý. Ať už proto, že otec v rodině chyběl, opustil ji, nebo jinak nenaplnil otcovskou roli.  Předobraz prvního muže v životě ženy ovlivňuje její partnerské vztahy. Neexistuje důkaz, že každá žena, která má vztahové problémy, prožila zranění od otce. Ale ta, co ho prožije, problémy ve vztazích mívá. Až to vyvolává dojem zákonitého procesu, zaznívá v další knize Lucie Jandové. Autorka se však nespokojila s poukazem na neutěšenost takového stavu, ale hledá i řešení. Zamýšlí se nad otcovstvím jako takovým i nad historickými a společenskými souvislostmi, které ho utvářely. Dospívá k závěru, že zdravá mužská síla ve společnosti chybí a otcovství je třeba vrátit jeho důležitost.  V knize zaznívají názory odborníků a psychologů a je doplněna autentickými příběhy žen, které se rozhodly o svém vztahu a otcem a partnery promluvit veřejně.